High on Life Tantrafestival:

Olen väga väga õnnelik, et me sellele festivalile tulime. See oli esimene kord ja me ei kahetse, et selle sammu tegime. Kõik need päevad olid täis iseenda avastamist, naeru, nutmist – igatpidi positiivsust! Sain iseenda kohta teada väga palju uut, sain juurde julgust ja enesekindlust.  Meeldisid kallistamised ja sügavad silmavaatamised. Kõige rohkem meeldis iseenda sisse vaatamine – see oli väga sügav kogemus. Väga meeldis ka õhtune programm – erinevad esinejad jms. Tuleme kindlasti ka järgmisel aastal 🙂 – Kristel

Tundsin, kuidas tseremoonia lõpuks minu süda avanes. See oli midagi, mida ma meeletult vajasin ja tegelikult ootasin – mingi kõrgem südame avanemine. Tundsin taas (nagu ka ühes oma eelnevas elus), et olin täielikult Valgustunud Isiksus! – Kairi

Tulin siia, et jõuda endas sügavamale. Ma jätsin siia kõik oma hirmud. Leidsin häid sõpru ja suhteid. Jõudsin võimsate kogemuseni. Suur teekond algab nüüd… Minu jaoks oli festival tõeline miljoni dollari kogemus. Tahan tulla järgmise aasta festivalile. – Otto

Kursused

Suur suur tänu Kristiina ja Peep möödunud nädalavahetuse eest! See oli imeline, vabastas mitmeid blokeeringuid ning võimaldas piire nihutada. Tulin avatult ja ootusteta ning lahkusin hulga naudingute ja uute teadmistega. Ja need imelised inimesed! Naiste vahel täielik sister-power ja mehised mehed, kes nägid minus jumalannat! Jumalannat, kelleks olen alati tahtnud saada, kuid pole osanud vôi julgenud. Aitähh, et lõite ruumi, kus see oli vôimalik. Vôtan selle tavaellu kaasa.

<3

Kuna see oli mu esimene tantra kogemus, siis ei osanud eelnevalt mitte midagi oodata ega loota. Alguses tundus kõikide kallistamine kohatu ja imelik. Õnneks see aga kõik muutus kui Peebu ja Kristiina mängulisel juhendamisel samm-sammult inimeste energiad ja südamed avanesid ja need omavahel segunema hakkasid. Teisel ja kolmandal päeval läks asi juba hoopis sujuvamalt minu jaoks. Nii palju erinevaid tundeid ja emotsioone, kui nende kolme päeva jooksul, ei ole ma kogu eelneva elu jooksul läbi elanud. Tulin kohale olles oma mõtete ja tunnetega väga puntras ja ega ma väga ei teadnudki mida ma sellelt kursuselt soovin. Ära läksin ma aga selge visiooniga, kuidas oma eluga edasi minna. Kõik see tuli läbi vabaltkulgeva ja mängulise meditatsioonide ja teraapiasessioonide voolu, mille käigus sai igaüks avastada nii endasse peidetud naudingud, kui ka peenelt ära pakitud ja hoiule pandud tundeid, millega varem ei tahtnud või ei osanud tegeleda. Tõeliselt nauditav oli absoluutses kohalolus nautida turvalist ruumi, milles viibides ununes täielikult väljapoole jääv maailm. Lisaks see unustamatu seltskond ja aknasse paistev täiskuu. Kogemus, mis ei unune iial! Namaste!

<3

Tänan teid selle kursuse ja suurepärase nädalavahetuse eest!

Mina isiklikult kogesin mitut vist väga olulist tunnet.

Esiteks õnnestus mul kohe alguses loobuda igasugustest eelprogrammeeritud ootustest. Ja peaaegu kohe hakkasid keha ja aju ja emotsioonid töötama mingil teisel sagedusel. Väga vabastav kogemus.

Teiseks õnnestus mul kogeda täitsa suurt lähedust ja usaldust päris mitme partneriga ja õnnestus vältida igasugust klammerdumist ja kinnijäämist. Sain täiesti positiivse lahtilaskmiskogemuse.

Kolmandaks see mõiste „Hoitud ruum”. Sellest oli eelmise suve festivalil juttu 3-6 korda päevas ja hiljem ka mitmel tantraüritusel aga nüüd see siis tähendab minu jaoks midagi. Sellel on sisu ja „standart”. Ja see ruum oli tõesti hästi hoitud.

Ma arvan, et minu isikliku tantraekspeditsiooni jätkamiseks on need väga olulised kogemused, teadmised ja täiesti uued valmisolekud.

TantraDate:

Ma soovin Teid südamest tänada imelise õhtu eest:)! Siiamaani mõeldes kõige peale, mis seal toimus tuleb naeratus näole:). Õhtu lõpuks tundsin niisugust vabaduse, heaolu tunnet ja veel järgmine päevgi hõljusin nagu pilvedel. Tundsin endas olevat toimunud mingit vabanemist ja uut energia laengut, tekkis vastupandamatu soov midagi head ära teha:). Olin juba ammu vaadanud Teie korraldatavaid õhtuid ja mul heameel, et olin oma hirmust uue ja teadmatu eest üle ja tulin kohale. Huvitav oli kogeda kuivõrd erinevalt ise inimestele reageerin ja samuti teised mulle. Huvitav oli tunnetada erinevate energiate tekkimist ja üldse üllatas enda küllaltki avatud olek:). Väljakutse oli tantsida teisele aga samas ka niivõrd nauditav eriti kui mees täielikult sellele pühendus. Täielikult esmakordne kogemus oli meeste tantsimine mulle. See oli võrratu kogumus. Aitäh selle eest:)! Nautisin täienisti ja kõiki omamoodi! Juhusliku partneriga kokku sattudes oli huvitav kogeda, et vaatamata sellele, et temaga ei olnud tekkinud sellist sidet või energiaid, suutsin ikka tunnetada oma kehas midagi nii imelist, poleks arvanudki.?! Keha hakkas justkui ise tööle, vibreerima ja sinna olekski tahtnud jääda. Tundsin, et see oleks veel võinud edasi kuhugi minna. Kõige suurem väljakutse mulle muidugi oli kõigi ees rääkimine, aga seegi läheb vaikselt paremuse poole, tunnen end järjest enam mugavamalt ja vaikselt avanen enam:). Kindlasti tahan veel osaleda sellistel üritustel ja edasi ennast avastada:)! – Sille

Tagasisidet niipalju, et…
noh, positiivsest rääkisin juba kohapeal.
See, et lisaks puudutamisele ja silmavaatamisele suutsin (ringi lõpus) nautida ka naistele tantsimist,
oli suur üllatus!  Ja see, et nii lühikese ajaga jõudis tekkida mingi grupitunne,
ehk siis ka mehed (keda alguses tajusin kui… ei teagi – võõraid? Konkurente?)
tundusid lõpuks sõpradena, üllatas ka 🙂
Võib-olla siis ka pisut konstruktiivset kriitikat?
Ühe koha peal tundus, et tegutsemisjuhis oleks võinud olla konkreetsem –
vist mitmel inimesel tekkis see küsimus, et oot, olen juba neljalt inimeselt nõusoleku saanud,
aga nüüd küsitakse minult, ja ma ei taha “ei” öelda – mida siis teha?
Ühe koha peal jälle läks hingamine “sassi” – kui kõlas juhis: hingake sügavalt *omas tempos*,
ja siis mingil hetkel: “ja nüüd viimased 10… ja 5… ja viimane kord…”
aga ma olin oma hingetõmmetega alles poole peal…
Mugavustsoonist väljapoole jäävate soovide kohta oleks ka võinud mingeid näiteid (või piire) nimetada –
mitu inimest märkis ka kohapeal, et mugavustsoonide piirid on väga erinevad,
mõned meist oleksid üsna mugavalt võinud ka seksuaalseid soove esitada –
aga ikkagi arvestad ju üldise olukorra/õhkkonnaga ja taha seda kuidagi lõhkuda…
Aga need on muidugi väikesed nüansid,
kokkuvõttes oli positiivsuse”laks” tugev! 🙂 – Tõnis

Seekord arvasin, et tulen kohta mida tean ja ja tunnen, aga see oli jälle üllatusi täis.
Alguses ei suutnud ennast hingamise abil viia sellesse seisu, kus olin eelmine kord. Mulle tundus, et seda ei suutnud ka paljud teised. Naiste silmadest lugesin teatud nõutust ja pelgu. Esimesel korral tundus, et mehed ja naised said alguses parema omavahelise sideme. Võib olla oli see ka tingitud sellest, et üks pool oli vaatleja teine andja rollis. Mulle tundus, et kui mõlemad oleksid korraga olnud nii andja kui vastuvõtja rollis oleks saavutatud kontakt kiiremini.
Need ülesanded, mida jagati paaridele olid head. Hea oli ka see, et sai valida eelnevalt välja paarilised, kellega see side oli kõige võimsam. Hea on ka see, et jäi piisavalt palju aega omavaheliseks rääkimiseks ning teineteise tundmaõppimiseks. Seeläbi õnnestus mul ka saada paar reaalset kontakti kellega adasi suhelda. Eks teha oleks võinud ju paljudki, aga aeg seab piirid. Eelmisest korrast jättis võimsa mulje energeetiline massaaž mida olen ka hakkanud hiljem kasutama ja edasi arendama. – Tiit

Tänan veelkord eilse eest! Mulle on need õhtud andnud läbi kõigi tehtud praktikate eelkõige taipamist iseendast, kuidas reageerin tavaelu situatsioonidest nii erinevates olukordades ja milline mõju on selles erinevatel inimestel. Ilmselt siiski on õppimine energiate toimise valdkonnas pikaajaline ja tõsisemaid järeldusi saaks teha asjaga tõsisema tegelemise kogemust omades, aga hetkel saan öelda, et olen avastanud endas võime ennast avada rohkem kui olen arvanud ning see on enesearengu seisukohalt julgustav. – Koit

Väga huvitav õhtu. Mulle väga meeldis isa-tütre ja ema-poja teema. Mul lihtsalt väga vedas ka partneriga, kes oli väga toetav ja empaatiline.

Oli väga meeldiv õhtu ja ma jäin eriti rahule ürituse esimese poolega, pausi järgne aeg venis minu jaoks natuke pikaks aga kokkuvõttes võiks teine kordki midagi sellist veel teha. -Peeter

Harjutused kulgesid voolavalt ja ladusalt. Oli huvitav ning energiat tõstev ning toetav ja positiivne. Viimane viis reaalusest välja pilve piirile.
Aga esimene ettevalmistav silmad kinni, üksi muusikaga liigutamine venis pikakspikaks.  Vbl osa sellest ajast oleks võinud istuda maha ja teha rahulike lõdvestavaid hingamisharjutusi või vaikusemeditatsiooni, osadel inimestel tööpäev selja taga, kus palju jalgel ollakse.  🙂
Ülejäänud harjutused olid super.

Tänan meeldiva õhtu eest. Esimene osa oli väga tore, olin hästi ühenduses ja sujus ka sõnaline osa, mis mulle tavaliselt ei meeldi. Muusika oli väga hästi valitud ja sõnaline osa pani mõtlema. Teine osa venis aga liiga pikaks ja oleks sobinud tantrafestivalile, mitte niivõrd õhtusse, kus paljud alles esimest korda tantraga tutvuvad. Kokkuvõttes oli väga tore ning palju meeldivaid inimesi.

Suur tänu selle ürituse eest ja saadud kogemuse eest! Oli igati meeldiv, omapärane ja uut mõtlemist andev kogemus. Korraldajad lõid väga meeldiva ja omanäolise miljöö ja tegevused, mis tekitasid vaba olemise ja tunde – tunda ennast vabalt ja piiranguteta ning nautida olemist.  Oluline väärtus sellelt ürituselt mille kaasa võtan, on avatus ja julgus endast rääkida ja avada tundeid elukogemustest.
Läbi antud ürituse on tekkinud suurem huvi tantra vastu, soov  saada rohkem teadmisi tantrast ja võtta tantra oma ellu. Enne seda õhtut ei teadnud ma tantrast midagi, kuid kauni paarilise abiga sain harjutustest paremini aru ja oli väga meeldiv olemine.
Tutvumisüritusena täitis see minu jaoks oma eesmärgi. – Raoul

Ma ei oska antud kogemust väga sügavalt ja pikalt analüüsida. Igal juhul oli tegemist väga positiivse kogemusega ning sooviksin selle temaatikaga edasi tegeleda. Hea oli kogeda energiate liikumist partnerite vahel ilma otseseid puudutusi tegemata. Loodan kohal olnud naiste hulgast kellegi kellega koos edasi areneda. Üritan ka mõnest teisest üritusest osa võtta niipalju kui ajalimiit võimaldab. – Tiit

Tänud Kristiina ja Peep sõbralikku ruumi loomast, ilmselt oli see sedakorda päris keeruline, kuna suurem osalejate hulk olid nn tantrarohelised. Aga te saite kenasti hakkama, tundsin end hoituna ja tajusin sõbralikkust, lugupidamist ja avatust. Mulle meeldis kõige enam vist see, et enamik harjutusi olid peaaegu puudutusteta, aga teema oli tervendav puudutus. See sobis mulle hästi.
Oli väga helge pärastlõuna ja olen selle eest tänulik 🙂 – Piia

Õhtu oli väga hubane, turvaline ja soe.
Mina õppisin eeskätt usaldama ja kontrollist vabanema. – Monika

Õhtu oli väga meeldiv. Enamus mõtteid-tundeid sai väljendatud juba lõpuringiski. Kõik tehtu on minu meelest kenasti õnnestunud ja korda läinud. Ainuke, mida juurde tahaks, on aeg – ühe tunnikese paneks kohe mõnuga kauem. 😀 – Ivo

Minu jaoks oli õhtut kokkuvõtvaks sõnaks USALDUS.
Mind hämmastas, kui ruttu see tunne mul selles täiesti võõraste alles kokku saanud inimeste ringis tekkis.
Kõige rohkem meeldis silmad kinni inimeste tunnetamine ja puudutamine, samuti nii massaaži pakkumine kui ka vastuvõtmine.
Paljud hetkel tõid naeratuse suule ja soojuse südamesse.  Ebamugavalt tundsin ennast meestele tantsides ja häälega hingates ning see ebamugavustunne oli isegi nii suur, et peast käis läbi mõte ära minna. Arusaamine, et ma ei julge/ei taha olla ennast keha ja häälega väljendades kõigi ees täiesti vaba tekitas protesti ja samas tegi ka kurvaks. Siiski leian ma hetkel, et soovin valida, kellele ennast kehaliselt väljendan, nii et iga asi omal ajal ja omas kohas.
Igatahes sain sellest õhtust palju energiat, rõõmu ja astusin taas sammu isendale lähemale. Tänud nende peegelduste eest! – Anu

Järeldan seda, et üksi sellist tajutavat pole ma saavutanud siiani. Sain ka teada, et tantra on minu tee, ja tahan hakata samuti gruppe läbi viima. Sain palju väärtuslikku ka kõik naised olid ilusad ja vägagi armastavad, see andis mulle kindluse, et tahangi eestlasest naist ja kellega koos tantraharjutusi iga päevaselt harjutada. – Edgar

Minu jaoks  oli toimunud sündmus väga meeldiv. Korraldajate poolt oli loodud tõeliselt intiimne, samas väga turvaline keskkond avanemiseks. Eriti võimas oli sügava hingamiseharjutus koos partneri kolmandasse silma vaatamisega. Selle harjutuse puhul kogunes pähe ja  ka kehasse tohutu hulk energiat, mis siis ühel hetkel meis ringeldes kulmineerus kogu keha hõlmava hiigellainena ja tõi kaasa emotsioonide  tulva.
Kõik oli väga hästi korraldatud, sujuv ja intiimne õhtu.Tore oli kogeda erinevaid puudutuse energiaid, saades ja võttes vastu avatud südamega!  Peaga puudutuste  mõju oli ootamatult erutav.
Kui midagi soovitada, siis  ehk veelgi sügavamale minekut, samas säilitdes turvaline keskkond koos hoitava ruumiga.
Kindlasti olen huvitatud veel sellisel üritusel osalemisest. – Allan

Nagu ma juba lõpuringis ütlesin, meeldis mulle õhtu atmosfäär. Seda oli kohaselt tunda kui istusin matile. Midagi nagu tõstis koheselt, selja lõi sirgu.
Konstellatsiooni maailmas me räägime palju “väljast” ja sellest kuidas / kas hoiab konstellöör ruumi välja. Ma usun, et mingismõttes töötab sarnane väli ka teie v siis üldisemalt sarnastel tantraüritustel. Julgen väita, et tolle sündmuse / õhtu väli oli tugev, puhas, tervendav.
Tore oli kogeda anonüümseid puudutusi kinniste silmadega – tajuda kuidas / kas partneriga tekib spontaanset keemiat, resonantsi. Kas ja kui palju on vaja tulevikus selgitavaid sõnu v toimub kõik pea iseenesest.
Ma ise jah pole taolistel üritustel juba väga pikalt käinud – eks elu on olnud lihtsalt selline.. Kui rääkida millist harjutust oleks tahtnud pikemalt v vabamalt teha – vast ikka too lõpuharjutus, puudutus: õhk, vesi, tuli, maa.
Igaljuhul oli tore taaskohtumine puudutuse, tantra maailmaga 🙂 – Danel

Tagantjärele tänud meeldiva õhtu eest. Nagu ütlesid jõuavad mõtted ja energia nüüdseks tolle hiljutise õhtu juurde ikka ja jälle tagasi, ja seda just hiljem. Iga päev sealt mööda tööle minnes/tulles viskad tahtmatult pilgu õnne laboratooriumi aknasse:).
Meeldiv ja soe õhkkond, sisenemisel salapära:)…tunded taevani. Õhk peale kippuvatest ja käsu korras maha surutud ning nurka heidetud ootustest paks:). Ilmselt on see energia just see mida vajasin ja ootasin. Mõttekaaslased ümberringi. Ja ikkagi ootused.
Mis mulle meeldinuks? Tunnen, et tahan veel rohkem kogeda ja proovida ka hiljem reaalses igapäevases elus  koos kasutatavaid paarispraktikaid. Õnne laboratooriumisse tulnuna oleme esimese kartuse juba ületanud ja avatud kogema ja tunnetama. Ja kus neid tunnetamise praktikaid siis veel paremini esmakordselt proovida saab, kui mitte sinu juures. Viimane kord oli just see kord, kus ehmatusega avastasin, et juba hakkab see õhtu läbi saama, nii äkki, pole ju veel alanudki…..
Arutasime ühe selle õhtu kauni osalisega hiljem ja tõesti, kohustuslik sharong sobis meile mõlemale ideaalselt. Sai jätta oma igapäevaselt harjunud ja kaitsva kesta eesruumi. Siseneda, olles samas olekus nagu kõik teised. Tekkis hoopis teine meeleolu ja energiate liikumine. Eks see ole osadele väljakutse, kuid neid peab me elus olema. – Toomas

Ma olin nüüd juba teist korda ja meeldiv oli selles osas et ei kordunud  samad tegevused mis eelmisel korral.
Mõlemal korral on olnud silmad kinni üksteise kompamine mis on sarnane tegevus ja see töötab ilmselt kõige paremini.
Siis sa saad tunnetada oma meeltega  teist inimest ja see on palju siiram kui ei ole eelarvamusi mis on silmad avatud olekus.
Selline koosviibimine raputab sind lahti muust maailmast  ja toob ellu uusi kirgastumisi mis annavad positiivse laengu järgnevatele hetkedele sinu elus.
Kui midagi veel soovitada sinna juurde siis võiks kohtumise keskpaigas jõuda niikaugele tegevustega et on välja selgunud inimesed kes üksteisele rohkem meeldivad, nii saaks veelgi parema energia kaasa ja seda võibolla siis kogu eluks:) – Avo

Seekord õppisin taaskord toime tulema iseenda hirmudega, tänu sellele kogemusele olen suutnud endas hirme ja blokeeringuid vabastada. Suutsin näha ka ebameeldiva mehe juures tema sisu, mitte kohe blokeerima, nagu ma tavaliselt teen.  Talle keskendumine õpetas mind paremini mõistma. Kolmandasse silma vaatamine näitas mulle suure mehe sees väikest poissi, kes vajab tuge, mõistmist, säde oma ellu. Loomulikult tuleb tal endal see tee leida, kuidas sinna jõuda, ümbritsevad inimesed saavad vaid tuge pakkuda. Ma olen siiralt tänulik selle kogemuse eest, see oli esimene kord, kui suutsin nii selgelt näha pilti kellegi elust.
Leidsin seekord, kui toredaid, sarnase huviga naisi oli sinna tulnud, kellega vestleks ka tulevikus hea meelega. – Mirjam

Väga tänan teid. Väga hästi saate hakkama, mõeldes see tantratempli moment oli ikka vägev. Tegelikult sain vist vaid viivu magada – terve öö kogu keha surises 🙂 – Toomas

It wassuprisingly good because I have previously put up barriers against physical contact that were unintentional.  This event taught me how ot feels to begin breaking down those barriers, and it felt like a better person for days afterwards.
I like theblind folded part and I lived being let into the room blindfolded.
I also liked how limiting touch to using the head made me more creative. – Anthony

Tänan veekord toreda õhtu eest! Praegu tundub nagu olen olnud muinasjutus.
Sain tohutult palju positiivset energiat ja emotsioone. Meeleolu oli suurepärane ja head tunnet jätkub senini.
Suurem osa mõtetest öeldi välja vestlusringis. Minu puhul lisas kõvasti vürtsi see, et ma hilja jõudsin ning mul polnud ettekujutuski kui palju inimesi on või kuidas nad välja näevad. Käte-kallistuste ringis arvasin vahepeal, et ringiga tagasi sama inimese juures ja siis taas ja taas üllatus kui uus nimi öeldi.
Kordan aga üle, et kõik need väljalülitatud nägemismeelega aistingud oli erilised ja võimsad.
Kirjutan ka, mis ebamugavust tekitasid – isteasend – loomulikult pidigi sedasi olema ja tegemist minu probleemidega (põlvetrauma jne…) aga nad segasid keskendumast ja viisid mõtted kõrvale.
Ma ei oska taipamiste kohta eriti midagi kirjutada – ilmselt oli sisemisi ja sügavamaid arusaamisi, millele ei oska peas nime anda. Viimasel ajal on kadunud/vähenenud unehäired – saan paremini magada – ehk võin selle seansi arvele kirjutada J
Ka praktikate kohapealt – kõik oli üsna uus ja põnev.
Kindel aga, et tantra vastu tekkis suurem huvi ja võimalik, et veel kohtume J – Priit

Oli väga meeldiv ja rahulik õhtu.
Praktikatest meeldis väga silmad kinni, kõrvad koos ümisemine. Oleksin jäänudki ümisema